Wielki sukces akcji na rzecz potrzebujących.

Jak zwykle mieszkańcy naszej parafii otworzyli szeroko serca (a w tym wypadku także piwnice, garaże i strychy) dla tych, dla których los był mniej szczęśliwy.

W ubiegły poniedziałek (10 III) podczas zbiórki elekrtośmieci na plac przy naszym kościele wiele osób przynosiło stary, niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny. Akcję zorganizowała katolicka organizacja charytatywna Kirche in not (Pomoc Kościołowi w potrzebie) działającą przy Stolicy Apostolskiej we współpracy z firmą Green Office Ecologic. Zebrany sprzęt zostanie rozebrany na części i zutylizowany, a pozyskane w ten sposób środki finansowe przekazane misjom w Afryce, gdzie zostaną przeznaczone na budowę studni, szkół i szpitali. W Sułkowicach zbiórka trwała od rana do godziny 14:00. Zebrano 12 palet niepotrzebnego sprzętu, którego waga wyniosła niemal 5 ton - to najwięcej ze wszystkich parafii naszego dekanatu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia akcji, a przede wszystkim tym, którzy przynieśli niepotrzebną elektronikę.

lubasi home2