Kilkaset Sułkowiczan uczestniczyło 11 kwietnia w Drodze Krzyżowej, która po raz kolejny przeszła ulicami naszego miasta przeszła. W tym roku rozważania stacji były inspirowane nauczaniem Papieża naszych czasów, który przez 8 lat kierował Łodzią Piotrową, ukazując nam nadzieję jako drogę do zbawienia. Już ponad rok minął od zakończenia pontyfikatu Benedykta XVI. Papież senior zostawił nam w darze niezwykle głęboko odczytanie prawdy Ewangelii. Ukazał ją w kontekście współczesnych problemów, pytań ideologii, złudnych nadziei, tanich podróbek religii czy moralności konstruowanych wedle własnego widzimisię. W jego teologii rozbłyskuje piękno i majestat Chrystusa, Prawdy i Miłości.

Wielkie "Bóg zapłać!" Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby kontynuować tą piękną tradycję. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Strażaków z OSP Sułkowice oraz Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy; pana Stanisława Włocha z przywiezienie krzyża z kaplicy "Na Oblasku"; pana organisty Macieja Gawrona oraz wszystkich, którzy swoim śpiewem i grą na instrumentach uświetnili nasze nabożeństwo, czyli: Orkiestry Dętej, chóru Apassionata, młodzieży z Grupy Apostolskiej oraz scholi dziecięcej "Boże Nutki".

Szczególne podziękowania dla czytających stacje i niosących krzyż:
Wstęp - Krąg Biblijny
Jezus przed Piłatem - Urzędnicy UM w Sułkowicach z Panem Burmistrzem
Jezus Bierze krzyż na ramiona - Straż Honorowa NSPJ
Jezus upada po raz pierwszy - Gimnazjum
Jezus spotyka swoją matkę - Domowy Kościół
Szymon z Cyreny pomaga Jezusowi - Lektorzy i ministranci
Weronika ociera twarz Jezusowi - Pielęgniarki
Jezus upada po raz drugi - niepełnosprawni ze stowarzyszenia "Kolonia" wraz z rodzicami
Jezus pociesza płaczące niewiasty - schola "Boże Nutki"
Jezus trzeci raz upada - Ochotnicza Straż Pożarna
Jezus zostaje z szat obnażony - Rzemieślnicy i przedsiębiorcy Sułkowiccy