Pielgrzymi rozpoczęli pielgrzymowanie do Jasnogórskiej Pani od Mszy św. w parafialnym kościele w Sułkowicach. Eucharystię koncelebrował ks. proboszcz Edward Antolak i o. Walerian Chromy OFM Bern. Pod koniec liturgii uczestnicy pielgrzymki otrzymali specjalne błogosławieństwo. Po dopełnieniu wszelakich formalności żegnani przez ks. Proboszcza i ks. Leszka o godzinie 8:00 wyjechali z parkingu przy kościele. W Tyńcu dołączył do nich ks. Maciej Medes - nowy wikariusz w Sułkowicach. Rozmodleni pielgrzymi na dwóch kółkach dotrą do Częstochowy już w piątek wieczorem. Do pokonania mają niespełna 180 km. Po drodze odwiedzą między innymi sanktuarium Matki Bożej w Czernej i Leśniowie.

Na Jasnej Górze pozostaną jeszcze na sobotę, a w niedzielę rano wyruszą w drogę powrotną. Wracając do Sułkowic również nawiedzą różne sanktuaria: Świętą Annę, Miechów, Tyniec. Droga powrotna zaplanowana jest nieco dłuższa, po to, aby móc wypocząć nieco podziwiając piękne krajobrazy jury krakowsko-częstochowskiej. Pielgrzymów powitamy w Sułkowicach w poniedziałek wieczorem.

Życząc szerokiej, bezpiecznej i rozmodlonej drogi również zapewniamy o modlitwie.

Czekamy na podzielenie się z nami wrażeniami z przebytej drogi i oczywiście zdjęcia. Nim zobaczymy zdjęcia z pielgrzymki.