Drodzy Parafianie!
W przeddzień jubileuszu 50-lecia dostępna jest książka - album "Historia kościoła parafialnego w Sułkowicach. Publikację można nabyć w zakrystii naszego kościoła. Wszelkie wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę długu jaki pozostał po remoncie świątyni. Jest to zatem cegiełka wdzięczności za zmiany, jakie dokonały się w ciągu ostatnich dwóch lat.

"W niniejszej pozycji pragniemy Wam przybliżyć to, co otrzymaliśmy od naszych praojców i ojców - piękną historię naszej świątyni. Ich wytrwałość i trud włożony w budowę kościoła zasługują na szacunek i pamięć współczesnych. (...) Historia jest najlepszą nauczycielką, ale najpierw trzeba ją dobrze poznać. Musimy wiedzieć, skąd wyrastamy i komu winniśmy wdzięczność. Nasze życie też jest częścią historii, którą tworzymy dla przyszłych pokoleń."

(z przedmowy ks. prob. Edwarda Antolaka)

Album wydany został na kredowym papierze. Na niemal sześćdziesięciu stronach znajdziemy opisy zmian jakie dokonywały się od czasów pierwszego drewnianego kościoła aż do współczesności, wszystko w pięknej kolorowej szacie graficznej urozmaiconej 190 fotografiami.

Wielkie Bóg zapłać! wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji.