„Różaniec to moja ulubiona modlitwa! (...). Wspaniała w swej prostocie i głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Elżbiety. Z tymi słowami łączy się cały Kościół. Na tle słów Zdrowaś Maryjo dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa. (...). Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Tak o różańcu mówił św. Jan Paweł II. Doskonale zdając sobie sprawę z potęgi modlitwy do Najświętszej Dziewicy. Wiele osób odmawia ją codziennie klęcząc przed krzyżem czy obrazem, w drodze do pracy czy szkoły, albo przed Mszą św. w kościele.

W miesiącu październiku i listopadzie zapraszamy parafian do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Matce Bożej polecamy szczególnie nasze rodziny i prosimy o pokój na świecie. Codziennie przed wieczorną Mszą św. przed Najświętszym Sakramentem modlimy się do Matki Zbawiciela, aby wyprosiła nam u Syna potrzebne łaski. W listopadzie będziemy także wspominać zmarłych w wypominkach jednorazowych.

W poszczególne dni różaniec prowadzą grupy parafialne oraz dzieci i młodzież z sułkowickich szkół:

Poniedziałek: młodzież przygotowująca się do bierzmowania
Wtorek: dzieci ze szkoły podstawowej
Środa: dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
Czwartek: młodzież z gimnazjum
Piątek: Straż Honorowa NSPJ