8 listopada obchodziliśmy 51. rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Świętowanie jubileuszu 50-lecia konsekracji nowego kościoła w Sułkowicach rozpoczęliśmy w zeszłym roku 20 września, kiedy to ks. Stanisław kardynał Dziwisz konsekrował ołtarz (wymieniony w czasie trwającego od 2012 r. generalnego remontu). Kończąc obchody roku jubileuszowego pragniemy przypomnieć parafianom oraz gościom historię powstania kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach.

Historię budowy oraz doposażenia wnętrza świątyni opowiada wystawa przygotowana przez redakcję "Od Serca". W salce na plebanii (dawnej bibliotece parafialnej) można obejrzeć ponad 70 fotografii przedstawiających budowę i zmiany, jakie nastąpiły w kościele w czasie półwiecza jego użytkowania. Ponadto na ekspozycji znalazły się także stare plany i makieta (kościół z wieżą); dawne ornaty, kroniki parafialne (budowy, Grupy Apostolskiej i Służby Liturgicznej). W witrynie można obejrzeć kielich podarowany przez parafian z okazji konsekracji kościoła. Nie zabraknie także współczesności, czyli tego co nam najbliższe: prac konkursowych przygotowanych przez dzieci na konkurs zorganizowany w roku jubileuszowym; pucharów zdobytych przez Ministrantów i Lektorów w Mistrzostwach Polski w Piłkę Halową; czy starszych i obecnych numerów naszego pisma parafialnego "Od Serca". Podsumowaniem wystawy jest prezentacja multimedialna obrazująca zmiany, jakie zaszły w kościele w ciągu ostatnich lat.

Przy wyjściu z wystawy można nabyć książkę wydaną z okazji 50-lecia konsekracji "Historia kościoła Parafialnego w Sułkowicach" oraz wydane w tym roku numery "Od Serca".

Wystawa jest czynna codziennie po wieczornej Mszy św. oraz w niedziele po wszystkich Mszach św. Zakończenie ekspozycji planujemy na 6 grudnia 2015 r.