W tym roku szkolnym, mija już 21 lat, odkąd do naszej szkoły zawitał Przegląd Poezji i Piosenki Religijnej. Cieszy się on nadał dużą popularnością. Świadczy o tym bardzo liczny udział uczniów klas I - VI.  Przegląd odbył się dnia 25.02.2016r. Łącznie wzięło w nim udział 210 uczestników, w tym : w kategorii poezja - 104 uczniów,  w kategorii piosenka - 106 uczniów.

Dzieci wyśpiewywały i recytowały na chwałę Miłosiernemu Bogu piękne piosenki i wiersze. Praca dzieci nierzadko wprowadzała w zdumienie oceniające jury. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane przez rodziców i wychowawców, za im bardzo dziękujemy.
Jury pracowało w składzie: przewodnicząca – Renata Boczkaja, członkowie – Krystyna Madejczyk, Beata Szuba, Mariola Szybowska-Kapera, ks. Maciej Medes, Jan Płoszczyca.

Aby podzielić się tą radością, oraz, aby większa część naszej parafii mogła docenić pracę dzieci w dwie ostatnie niedziele laureaci konkursu ubogacali Msze Święte w naszym kościele. Pojawienie się nowych osób w kościele (poza Bożymi Nutkami, Grupą Apostolską, czy Chórem) zaskoczyło wiele osób, ale na pewno pomogło jeszcze lepiej się modlić.

A oto laureaci konkursu „Miłosierni jak Ojciec”:

Kategoria – poezja

Klasy I – II
Miejsce I    -  Emilia Garbień kl. II c
Miejsce II   - Emilia Obajtek kl. II d,  Kinga Pakosz kl. II d
Miejsce III   - Natalia Zborowska kl. I c
Wyróżnienie  - Radosław Piechota kl. I b,  Aleksandra Skorut kl. II a

Klasy III - IV
Miejsce I   - Julia Czepiec kl. III  c
Miejsce II   - Anna Gumularz kl. III d, Martyna Dynur kl. IV b
Miejsce III - Maja Moskała kl. III d
Wyróżnienie  - Aneta Światłoń kl. III c,  Natalia Świerczyńska  kl. III c, Jakub Biela kl. IV b