W roku wielkich i pięknych rocznic Maryjnych pragniemy niedzielne nabożeństwa majowe celebrować w różnych rejonach naszego miasta. W wielu miejscach wierni od lat gromadzą się śpiewając w maju pieśni ku czci NMP i odmawiając litanię loretańską.

Majową tradycją było nabożeństwo prowadzone przez księdza z odśpiewaniem litanii w kaplicy "Na Oblasku". Od tego roku chcemy rozszerzyć tą tradycję na inne kapliczki. W każdą majową niedzielę będziemy kolejno nawiedzać przydrożne kapliczki i wraz z okolicznymi mieszkańcami modlić się do Matki Bożej.
Pięknie byłoby również odnowić zwyczaj spotkań sąsiedzkich przy okazji wspólnej modlitwy. Dawniej ludzie spotykali się rozmawiali, dziś każdy chowa się w czterech ścianach. Może już czas wyjść i poznać na nowo ludzi z którymi mijamy się nieraz bez słowa na ulicy. Zachęcamy do urządzania składkowych spotkań rodzinnych po wspólnej modlitwie - ktoś przyniesie ciasto, kto inny oranżadę… albo zaproś sąsiadów na herbatę, a może grilla - w końcu to majówka. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze.

Niedzielne "Majówki" będą odbywać się o godz. 16.00 - pierwsza z nich już 7 maja przy kapliczce na ulicy Na Węgry.

maj1

Kolejna 14 V w kapliczce św. Krzyża "Na Oblasku" przy ul. Sportowej.

2016.05.29 Oblasek 027

Dodatkowa "Majówka" (poza niedzielnymi) będzie również sprawowana w centrum naszej miejscowości. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Maryi i Mszę św. w poniedziałek 15 maja do "kościółka" św. Zofii przy ul. Wąskiej na godzinę 18.00.

DSC 1236

21 maja spotykamy sie przy kapliczce znajdującej się na os. Zielona przy ul. Ptasznica.

maj ptasznica

Natomiast na ostatnią niedzielną "Majówkę" w tym sezonie zapraszamy na Malikówkę przy ul. Partyzantów.

maj partyzantów