• W poniedziałek za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Są nimi: wykluczenie przywiązania do grzechu, odbycie spowiedzi lub trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., odmówienie "Wierzę w Boga" i "Ojcze nasz" w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Jest to tzw. odpust Porcjunkuli.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00, a po Mszy Św. wieczornej Godzina Święta. W piątek spowiedź od godz. 16.00, po Mszy Św. porannej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 8.00, a po Mszy Św. wieczornej adoracja pierwszopiątkowa.
  • W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w naszym kościele o godz. 6.45, 8.30 oraz o 18.00.
  • W odwiedziny do chorych księża udadzą się w sobotę od godz. 8.00.
  • Z racji I soboty miesiąca przypominamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej przy gromnicy. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Intencja dla Róż Różańcowych na sierpień: „Maryjo prowadź nas drogami wolności ducha i ciała”.
  • Nasza Parafia serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w corocznych dróżkach na terenie sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dróżki Pana Jezusa odbędą się w przyszłą niedzielę - rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 6.00 w bazylice, następnie o godz. 7.00 wyruszymy z Placu Rajskiego wraz z orkiestrą dętą. Dróżki Matki Bożej odbędą się 14 sierpnia (sobota). Rozpoczną się Mszą Św. o godz. 6.00, następnie o godz. 7.00 wyruszamy z miejsca, gdzie znajduje się ołtarz polowy. Wszelkie informacje u pana Pawła Chromego pod numerem 532-794-680.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przez pracę bądź składane ofiary angażują się w życie naszej wspólnoty. Na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy zebraliśmy tydzień temu 5625 złotych. Za tydzień składka inwestycyjna.
  • Dostępny jest nowy numer "Gościa Niedzielnego". Zachęcamy do lektury.
  • Kościół sprzątało 12 mieszkańców z ul. Ślusarskiej oraz z ul. Wyzwolenia. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom z ul. Wolności, Gościbia oraz z ul. Kapitana Stanaszka. Sprzątanie w sobotę po Mszy Św. porannej.
  • Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku oraz opieki Matki Bożej.