• Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Dziś można to uczynić składając ofiary do puszek przed kościołem.
  • Trwa czas adwentowego czuwania. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 18.00 a w sobotę o 6.45.
  • W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
  • Kalendarz liturgiczny:
  • dzisiaj wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • we wtorek /06.12/ - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • W środę /07.12/ - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, Wieczorem o g. 19.00, po raz kolejny zapraszamy na Akatyst – piękną modlitwę starożytnymi hymnami ku czci Matki Bożej, którą poprowadzi Chór „Apassionata”
  • w czwartek /08.12/ – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.45, 8.30 i 18.00. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej zostaną poświęcone medaliki.
  • W czwartek i piątek po Roratach w salkach na plebanii kolejne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
  • Bóg zapłać mieszkańcom z Osiedle Zielona – domy od nr 26 do końca za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z Partyzantów – od pp. Gibas do pp. Koźlak. Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 11.30 będzie błogosławieństwo rodzin.
  • Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg Zapłać za ofiary złożone w listopadzie – zebrano kwotę 11.400 zł.
  • W niedziele 11 i 18 grudnia po Mszach świętych będzie rozprowadzane sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na działalność dziecięcej scholii „Boże Nutki”.