• Trzecia niedziela Adwentu zachęca nas do radości, której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę oraz nadzieję wszystkim narodom.
  • Dziś i w przyszłą niedzielę schola dziecięca „Boże Nutki” rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny. Składane ofiary są przeznaczane na jej działalność .
  • Trwa czas adwentowego czuwania. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 18.00 a w sobotę o 6.45.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • we wtorek /13.12/ - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w środę /14.12/ – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
  • od piątku rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus – będziemy ją odmawiać w czasie Rorat. Po Mszy Św. wieczornej adoracja prowadzona przez wspólnotę „Effatha”.
  • W sobotę - dzień spowiedzi adwentowej. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 16.30. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami, ponieważ będziemy wtedy wyjeżdżać na spowiedź do okolicznych parafii. Po Mszy świętej wieczornej adoracja w intencji osób uzależnionych i ich rodzin, a na plebanii pouczenie dla rodziców i chrzestnych.
  • W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano do skarbon kwotę 4350 zł.
  • W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
  • Bóg zapłać mieszkańcom z Partyzantów – od pp. Gibas do pp. Koźlak za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Partyzantów – od pp. Boczkaja (nr 454) do pp. Repeć (nr 177). Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.
  • Proszono o przekazanie ogłoszenia:

Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców Gminy Sułkowice do udziału w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Bliższe informacje w biurze SOK oraz na stronie internetowej.