• Czwartą niedzielą adwentu rozpoczynamy ostatni tydzień modlitewnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
  • Ze względu na wyjazdy księży na spowiedzi do okolicznych parafii, możliwość spowiedzi będzie w tym tygodniu tylko pół godziny przed Mszą świętą.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • w piątek o 18.00 odprawimy ostatnie Roraty z kazaniem do dzieci. Dla tych dzieci, które dzielnie uczestniczyły przynajmniej w połowie rorat są przygotowane nagrody.
  • w sobotę /24.12/– Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o 6.45 – nie będzie w tym dniu Mszy św. o 18.00. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych z Komunią świętą. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa oraz rodzinnego śpiewu kolęd.
  • Pasterkę – uroczystą Mszę św. w noc Bożego Narodzenia odprawimy o 24.00. Składka z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • w przyszłą niedzielę /25.12/– uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. w czasie Pasterki, mogą w tym dniu po raz drugi przystąpić do Komunii św. Składka w Boże Narodzenie jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • W poniedziałek /26.12/ – święto św. Szczepana. Msze świete o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz 11.30. Wieczorem nie ma mszy świętej o g. 18.00. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszach świętych w zakrystii możliwość poświęcenia owsa.
  • Schola „Boże Nutki” rozprowadza dziś przed kościołem sianko na stół wigilijny. Składane ofiary są przeznaczane na jej działalność .
  • Pan Organista zakończył w parafii roznoszenie opłatków. Złożone przy tej okazji ofiary są wyrazem wdzięczności za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Poświęcone opłatki, jak również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas można jeszcze nabyć w zakrystii.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z Partyzantów – od pp. Boczkaja (nr 454) do pp. Repeć  (nr 177) za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy panu Kościelnemu
  • Od wtorku, 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską - kolędę. Jest to czas, w którym kapłani odwiedzają swoich Parafian błogosławiąc ich domy i mieszkania, wspólnie się modląc i podejmując rozmowę na różne tematy duszpasterskie. Plan wizyty duszpasterskiej będzie dostępny pod koniec tygodnia na stoliku z tyłu kościoła oraz zamieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii: parafiasulkowice.com