• Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • dzisiaj święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte
    w porządku niedzielnym, nie ma Mszy o g. 18.00. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • we wtorek /27.12/ - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Wino pobłogosławimy po Mszy św. o 6.45.
  • w środę /28.12/ - święto Świętych Młodzianków, męczenników
  • w piątek /30.12/ - święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
  • w sobotę /31.12/ – wspomnienie św. Sylwestra, papieża; ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.30 w naszym kościele będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Nieszpory, Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Za odśpiewanie lub recytację w tym dniu hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” w kościele lub kaplicy w podziękowaniu Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku można uzyskać odpust zupełny. O 18.00 odprawimy Mszę św. z kazaniem podsumowującym miniony rok.
  • w niedzielę /01.01/ - Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  • Informujemy, że w okresie kolędowym możliwość załatwienia spraw kancelaryjnych będzie w dni powszednie po rannej Mszy świętej.
  • Składamy serdeczne podziękowanie p. Kościelnemu, pp. Kuchta oraz wszystkim, którzy pomagali przy instalowaniu choinek, budowaniu szopki, sprzątaniu i przygotowaniu wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia.
  • W naszej parafii rozpoczynają się jutro odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżywajmy je w duchu bożonarodzeniowej radości i wspólnej modlitwy. Panu Kościelnemu , będzie można podczas kolędy osobiście lub w kopercie za pośrednictwem księdza złożyć ofiarę jako podziękowanie za jego posługę w naszym kościele. Kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy i umacnia rodziny na drodze chrześcijańskiego życia. Plan wizyty duszpasterskiej jest dostępny na stoliku z tyłu kościoła oraz zamieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii: parafiasulkowice.com
  • Schola „Boże Nutki dziękuje za ofiary złożone podczas rozprowadzania wigilijnego sianka. Zebrano na działalność grupy kwotę 3140 złotych.