• Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Biblijna. Dzisiaj pamiętamy także o naszych Babciach i Dziadkach, którzy obchodzą swoje święto. Wdzięczni za dobro od nich otrzymane prośmy w modlitwie, aby Pan Bóg żyjącym błogosławił, a zmarłych przyjął do swojej chwały.
  • W tym tygodniu kończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili nas do swoich domów i mieszkań na wspólną modlitwę i błogosławieństwo. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane przy tej okazji ofiary. W części zostaną one przeznaczone na fundusz wspierający kapłanów chorych i emerytów, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz na potrzeby Archidiecezji Krakowskiej. Dziękujemy również za ofiary składane dla pana kościelnego, lektorów i ministrantów. Jest to wyraz wdzięczności za ich posługę przy ołtarzu w ciągu całego roku. Msza św. w intencji Parafian, których odwiedziliśmy w czasie kolędy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 11.30.
  • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • w poniedziałek /22.01/ - po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity;
  • w środę /24.01/ - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek /25.01/ - święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  • w piątek /26.01/ – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • W tym tygodniu odbędą się spotkania opłatkowe na plebanii, na które zapraszamy w czwartek o g. 19.00 Chór Apassionata a w sobotę o g. 16.00 Straż Honorową NSPJ oraz Zelatorów Róż Różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę /28.02/ - rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo odprawiane w trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z Na Węgry od pp. Ciężkowskich do pp. Łojków, z ul. Starowiejskiej, ul. Partyzantów oraz z ul. Na Węgry do pp. Sierakowskich za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Na Węgry – od pp. Światłoń (nr 151) do pp. Skorut (nr 107). Sprzątanie w sobotę po porannej Mszy świętej.
  • W naszej parafii gościmy przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam egzemplarze: Ewangelii na każdy dzień 2024r. oraz Ewangelie dla dzieci.