VI NIEDZIELA ZWYKŁA 

  • Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes, XXXII Światowy Dzień Chorego. Dzisiaj kończymy tegoroczne nabożeństwo 40-godzinne. Zapraszamy do włączenia się w modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie adoracji po Mszy świętej o 11.30 a zakończenie przed Mszą świętą o 18.00.
  • W archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się dziś okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Będzie on trwał do uroczystości Trójcy Przenajświętszej /12 czerwca/.
  • Od dziś rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od środy dni modlitw o ducha pokuty.
  • W środę – Popielec. W tym dniu rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszym kościele o 6.45, 8.30, 16.00, 18.00 i 19.30. Ofiary złożone w tym dniu zostaną przeznaczone na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona o g. 17.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia i dwa niepełne, obowiązuje wszystkich katolików od ukończenia 18 lat do rozpoczęcia 60 roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, natomiast powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych - od ukończenia 14 lat aż do końca życia w Środę Popielcową i wszystkie piątki roku
  • W środę popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna. 
  • W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. W piątki droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.15. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Bezpośrednio po nich Msza Św. wieczorna. W niedziele wielkopostne nie ma Mszy Św. o godz. 18.00.
  • W piątek wieczornej po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu  a na plebanii pouczenie przed-chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.
  • Zapraszamy do udziału w Spotkaniach Biblijnych opartych na rozważaniu Słowa Bożego, które będą się odbywały w salce na plebanii w każdą sobotę wielkiego postu o godz. 19:00.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Na Węgry – od pp. Kania do pp. Rozum z ul. Kowalskiej za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Kowalskiej – od pp. Garbień (nr 79) do pp. Jamróz (nr 140). Sprzątanie w sobotę po rannej Mszy świętej.