IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – „Laetare” (10.03.2024)

• Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ksiądz Grzegorz Wąchol – wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Program rekolekcji jest do zabrania z tyłu kościoła, znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału w naukach rekolekcyjnych oraz skorzystania w środę ze spowiedzi i nie odkładanie sakramentu pokuty na ostatnie dni przed świętami narażając się na dłuższe czekanie w kolejce do konfesjonału.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe w piątek: dla dzieci o 16.30, dla starszych o 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o 15.00.
  • Dzisiaj o g. 13.00 w salce na plebanii drugie spotkanie w ramach Kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych.
  • W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja prowadzona przez wspólnotę Effatha
  • W sobotę 16 marca odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądeckiego także w naszej parafii rozpoczniemy modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki zakończy się w sobotę 24 marca.
  • W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o g. 11.30 odbędzie się poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  • W Niedzielę palmową mamy zarezerwowane kilkanaście biletów na spektakl Misterium Męki Chrystusa, który odbędzie się w Sali teatralnej Domu Katolickiego w Myślenicach o g. 18.00. Zapisy wraz z wpłatą 20 zł. na wspólny transport przyjmujemy w zakrystii.
  • W zakrystii są także do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Ślusarska oraz ul. Wyzwolenia za ofiarę na kwiaty      i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z. Wolności, Gościbia oraz ul. Kapitana Stanaszka. Sprzątanie w sobotę po Mszy świętej porannej.