NIEDZIELA PALMOWA

• Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: mękę, śmierć          i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  • W poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do 18.00 spowiedź dla tych, którzy nie mogli skorzystać z sakramentu pokuty w czasie rekolekcji wielkopostnych.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna do środy włącznie.

Program Triduum Paschalnego w naszej parafii:

• Wielki Czwartek

Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do 24.00. Do prowadzenia adoracji zapraszamy:

• od 21.00 - Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • od 22.00 - Grupę Apostolską
  • od 23.00 – Wspólnotę Effatha

O północy spod kościoła św. Zofii wyruszy nocna Droga Krzyżowa do Kalwarii. Uczestnicy proszeni są o zabranie kamizelek odblaskowych lub innych elementów odblaskowych. Powrót we własnym zakresie.

• Wielki Piątek

W tym dniu obowiązuje post ilościowy wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia - od których nie ma dyspensy. Adorację w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 7.00.

O godz. 15.00 w kościele odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 19.00. Składa się ona z Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Na zakończenie liturgii w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego i rozpoczniemy całonocne czuwanie.

- o 21.00 – Gorzkie Żale

- o 22.00 – Droga krzyżowa

- o 23.00 – Adoracja prowadzona przez Domowy Kościół

Po północy zapraszamy wszystkich do modlitewnego czuwania według wyznaczonych rejonów:

• 24:00 Partyzantów, ul. Starowiejska
  • 01:00 Sportowa, ul. Leśna, ul. Krzywa, ul. Zarzecze, ul. Na Oblasek
  • 02:00 11 listopada, ul. Wolności, ul. Wyzwolenia, ul, Stanaszka, ul. Ślusarska, ul. Wąska, ul. 24 lipca, ul. Zagroda, Rynek
  • 03:00 Zagumnie, ul. 1 maja, ul. Polna, ul. Tysiąclecia, ul. Na Granicy
  • 04:00 Sucha Góra, ul. Ptasznica, ul. Smereczyńskiego, ul. Szkolna, Osiedle i Bloki
  • 05:00 Na Węgry, ul. Kowalska,

Dyżur w jednym konfesjonale będzie przez całą noc od g. 21.00 do g. 6.00. Ofiary składane przy krzyżu są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.

• Wielka Sobota

Całodzienna Adoracja przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 16:00. Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• Wigilia Paschalna

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 19.30. Składa się ona z czterech części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej i liturgii eucharystycznej. Prosimy o przyniesienie świec. Po Liturgii procesja rezurekcyjna. Prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwi i sztandarów.

Program obchodów Triduum Paschalnego jest wywieszony w gablocie przed kościołem i znajduje się na stronie internetowej parafii.

• W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.
  • W poniedziałek Wielkanocny Msze św. o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.
  • Intencja modlitwy dla Róż Różańcowych na kwiecień: „O wierne kroczenie za Chrystusem Zmartwychwstałym dla naszej wspólnoty parafialnej.
  • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. 11 Listopada – od pp. Piechota do pp. Jędrzejowskich za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła.
  • Z dumą informujemy, że nasi ministranci i lektorzy biorąc udział w rozgrywkach etapu rejonowego eliminacji diecezjalnych XIX Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej, w kategorii lektorów młodszych zajęli pierwsze miejsce awansując do etapu diecezjalnego rozgrywek.
  • Wolontariusze z ZSZ i Ogólnokształcących w Sułkowicach dziękują za ofiarność podczas < Kiermaszu ciast dla Justynki > chorującej na porażenie mózgowe. Zebrano 19000 zł,  które zostaną przeznaczone na jej kosztowną rehabilitację.