1.    Dzisiejsza "Majówka" będzie przy kaplicy św. Krzyża "Na Oblasku" przy ul. Sportowej. Za tydzień 21 V przy kapliczce znajdującej się na ul. Ptasznica. Więcej informacji.

2.    W poniedziałek 15 V przypada wspomnienie św. Zofii. Dlatego już dziś pragniemy zaprosić na nabożeństwo majowe i Mszę św. w kaplicy św. Zofii przy ul. Wąskiej. Początek nabożeństwa o 18.00 (w tym dniu nie będzie wieczornej Mszy św. w kościele).

3.    W piątek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem. Zakończenie ok. 20.00.

4.    Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzin w sobotę od 10.00 do 13.00. Uroczystość I Komunii będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00.

6.    Msza św. w intencji mieszkańców ul. Na Węgry zamówiona podczas majówki zostanie odprawiona 4 czerwca o 8:30.

7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

8.    Burmistrz Sułkowic zaprasza mieszkańców na posiedzenie Rady Miejskiej, które odbędzie 17 maja (środa) o 17.00 w Startej Szkole w Rynku. Tematem spotkania będą szkody wyrządzone przez zwierzęta leśne.

9.    Szkoła muzyczna w Czasławiu - filia w Sułkowicach zaprasza do kształcenia dzieci od lat 6 do 16. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej lub bezpośrednio w szkole (ul. 1 maja 66 - budynek internatu). Dzień otwarty szkoły będzie 22 maja w godzinach od 15.00 do 19.00. Egzamin14 czerwca, a zajęcia do niego przygotowujące 7 i 9 czerwca o 18.00.

10.    21 maja ulicami Krakowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do rodziny i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Podobny marsz będzie też 11 czerwca w Myślenicach. Szczegóły.

11.    Choroba alkoholowa jest wielkim nieszczęściem i aby z niej wyjść potrzebna jest nie tylko pomoc lekarzy i psychologów, ale także żarliwa modlitwa w tej intencji. Udawanie, że nie widzimy tego problemu w naszym otoczeniu, jest nie tylko niechrześcijańskie, ale w niektórych sytuacjach jest także poważnym grzechem zaniedbania!
Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich, których mają odwagę przyznać, że ten problem istnieje w naszej parafii oraz tych, którzy chcieliby się włączyć w działania na rzecz trzeźwości.  Spotkajmy się w 3 sobotę miesiąca (20 maja)  na Mszy Św. i Adoracji w intencji uzależnionych i ich rodzin o godz. 18.00.

12.    Kościół sprzątali rodzice dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.


Nowe zdjęcia w galerii:

• Rocznica Konstytucji 3-go maja
• Święto Strażaków
• XXII Przegląd Poezji i Piosenki Religijnej
• Majówka na Węgrach
• Remont w "kościółku" św. Zofii