Zapraszamy na adorację przed kanonizacją bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Wraz z grupami działąjącymi przy naszej parafii pragniemy przybliżyć życie i największe dzieła, jakie dokonali Ci dwaj wielcy sternicy Łodzi Piotrowej. Modlitwę rozpoczniemy po Mszy św. a zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21:00. W czasie adoracji można będzie odebrać kanonizacyjną iskrę miłosierdzia (dlatego warto przynieść ze sobą świece), która dzień wcześniej będzie także rozdawana w czasie uroczystości nad zalewem w Sułkowicach. Niech to światło płonie w naszych domach w dniu kanonizacji wielkich papieży naszych czasów, a zgromadzona przy nim rodzina modli się do Boga przez wstawiennictwo świętych patronów.

Do "rozniecania iskry Bożej łaski" i "przekazywania światu ognia miłosierdzia" wezwał Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Jezus do św. Faustyny Kowalskiej: "[Z Polski] wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje". "W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (...) Bądźcie świadkami miłosierdzia!" ‒ mówił wtedy Ojciec Święty. W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni. Więcej o akcji przekazywania Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia oraz bł. Janie XXIII i Janie Pawle II można przeczytać na KANONIZACYJNA ISKRA MIŁOSIERDZIA, tam też dostępne są modlitwy i materiały, które pomogą nam lepiej przeżyć ten dzień.