W czasie wielkopostnej zbiórki na rzecz szkoły katolickiej w Santo Domingo de Los Tsachilas w Ekwadorze przekazaliście 6635,- zł i 5,- €, które niezwłocznie wysłaliśmy na konto ojca Leona. Wiemy, że dzięki Waszej pomocy dzieci i młodzież otrzymuje dobre wykształcenie i właściwą opiekę.

Cały czas prowadzimy korespondencję z o. Leonem. Już na wiadomość o pomyśle zorganizowania zbiórki zareagował bardzo żywiołowo. Ostatnimi e-mailami dzielimy się poniżej.

Szczesc Boze...
Dziekuje serdecznie za email. Nieeeeeeespodzianka, ktora napelnia nadzieja. (…) Zbiorka na Szkole Sw. Maksymiliana, to super wiadomosc... Jestem bardzo wdzieczny ks. Edwardowi, Pani katechetce Renacie i ksiedzu, za te akcje i oczywiscie parafianom Sulkowic. Doprawdy.... trudno wyrazic w slowach...jak wielkie ma to znaczenie. W ubieglym roku juz otrzymalismy sowita ofiara od was, ktora pozwolila funkcjonawac pare miesiecy. Szkoly katolickie niestety nie maja dotacji panstwowych, szczegolnie  w obecnym rezimie. Mamy nadzieje, ze wkrotce sie skonczy, poniewaz 2 kwietnia mamy druga ture wyborow prezydenckich. Kandydatami sa Lenin Moreno, z poprzedniej sitwy, byly wiceprzydent z  Rafaelem Correa i nowy kandydat Guillermo Lasso. Modlimy sie aby wygral Guillermo (Wilhelm). Prawdziwy katolik (czlowiek z Opus Dei).
Ja caly czas sie modle za darczyncow, codzienny Rozaniec , i wolne intencje ofiaruje  w intencji osob, ktore wpsieraja nasze dzielo misyjne, szkole i parafie. Niech Pan wynagrodzi wszelkimi laskami i dobrami duchowymi.  Pozdrawiam...i jestesmy w kontakcie. P.Leon
(19 marca 2017)

Po przesłaniu pieniędzy z ostatniej zbiórki zaraz napłynęły podziękowania z Ekwadoru:

Drogi ksieze Leszku,
Wielkie Bog zaplac za te inicjatywe. Oczywiscie to jest duzy "zastrzyk" na rzecz naszej  szkoly. (…)
Bardzo sie ciesze, ze mozna bylo przeprowadzic te zbiorke. Prosze wyrazic moja wdzecznosc  parafianom z Sulkowic. Jezeli mi sie uda przybyc w tym roku do Polski, to napewno osobiscie to uczynie. Pozdrawiam serdecznie. Szczesc Boze. P. Leon
(28 marca 2017)