mszelive

sakramenty

parafialnyyt

kancelaria

Nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach postanoiwili zachęcić młodzież dopoznania historii Światowych Dni Młodzieży przez organizację konkursu o tejże tematyce.
Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu plakatu dotyczącego ŚDM, w dowolnej technice na kartonie o rozmiarze A2. Kryteria, jakimi kierowano się przy wyborze najlepszego plakatu, to: estetyka, pomysłowośc, staranność i adekwatność do ŚDM. W tym etapie wzięło udział 9 klas: klasa I Tgh, I Tm, I mw, II Tgh, II Tm, II wz, III Tg, III Tm, III wz. Wykonane plakaty zostały zaprezentowane w formie wystawy na świetlicy szkolnej.

Drugi etap konkursu odbył się 16 czerwca br. Kilkuosobowe zespoły przedstawicieli siedmiu klas przedstawiły 10-minutowe prezentacje komputerowe, dotyczące wybranych ŚDM. Prezentacje przybliżyły nam charakter, specyfikę, sens i atmosferę tych szczególnych i niepowtarzalnych spotkań z papieżem. Czasem zaskakiwały nas dużą pomysłowością.

Trzeci etap konkursu odbył się tuż po prezentacjach. Uczniowie rozwiązywali test, składający się z 40 pytań, dotyczący ŚDM.
Warto wymienić wszystkich uczestników konkursu, którzy dali z siebie wiele wysiłku i zaangażowania, aby godnie zaprezentować swoją klasę. Oto oni:

kl.I Tgh - Aneta Garbień, Natalia Sabała, Justyna Malina, Karolina Oliwa, Klaudia Parszywka
kl.I Tmt - Bartłomiej Śmiłek, Bartłomiej Pyda, Kamil Mirek, Tomasz Skałka, Filip Koźlak
kl.I mwz - Anna Moskal, Anna Kanarek, Judyta Sroka, Izabela Gabryś
kl.II Tgh - Daria Bargieł, Paulina Biela, Agnieszka Turaj, Norbert Bąchor
kl.II Tmt - Krzysztof Dobosz, Radek Zięba, Bartłomiej Żurek, Michał Kiebzak
kl.IIITgh - Aleksandra Natanek, Magdalena Profic, Weronika Golonka, Dominika Frączek, Wioletta Krasek
kl.IIITmt - Bartosz Bargieł, Darek Jończyk, Michał Targosz, Wojtek Polak, Piotr Garbień.

Jury konkursowe (pani Urszula Woźnik-Batko i Jolanta Listwan oraz ksiądz Leszek Dyląg) oceniło poszczególne etapy konkursu i po podsumowaniu punktów uzyskanych łącznie we wszystkich trzech etapach, wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce - klasa I Tgh
II miejsce - klasa II Tmt oraz I Tmt
III miejsce - klasa I mw

Dziękujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie. Mamy nadzieję, że czas przygotowań i przebiegu konkursu, zachęcił naszych uczniów do przeżywania atmosfery ŚDM na żywo i do uczestnictwa w nadchodzącym spotkaniu z Papieżem - Kraków 2016.