mszelive
 
intencje
 
mszenabozenstwa
 
sakramenty
 
parafialnyyt
 
kancelaria

Aktualności

Regulamin Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę

W dniach 20-124 lipca br. odbędzie się XIV Rowerowa Pielgrzymka z Sułkowic na Jasną Górę. Zapisy przyjmuje: Andrzej Piwowarski (660 479-242) oraz p. Wojciech Bargieł (692 150 757)

Ilość miejsc ograniczona! Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 09.07.2021r. po wieczornej Mszy świętej na plebanii.

Regulamin Pielgrzymki Rowerowej

 1. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno - pokutnym. To „Rekolekcje w Drodze”. Wszyscy uczestnicy biorą udział w codziennej Mszy Św., odprawiają Jutrznię, Różaniec, Anioł Pański, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski.
 2. Stosujemy się do aktualnie obowiązujących zasad pandemicznych. Przestrzeganie tych przepisów jest konieczne i bezwarunkowe.
 3. Osoby, które są zaszczepione powinny posiadać tzw. paszporty covidowe (papierowe lub elektroniczne).
 4. Uczestnicy muszą posiadać kask - dobrze dopasowany do głowy (przy poruszaniu głową nie powinien się na niej przemieszczać).
 5. Do pielgrzymowania potrzebny jest rower, który umożliwi jazdę w tempie ok. 20 km/h, najlepiej o kołach od 26 cali wzwyż, technicznie sprawny, z przerzutkami, obowiązkowo wyposażony w hamulce, światła odblaskowe (białe z przodu, czerwone z tyłu) oraz działający sygnał dźwiękowy.
 6. Młodzież do lat 16 bierze udział pod opieką rodziców lub opiekunów, a osoby od lat 16 do 18 za ich pisemną zgodą (należy dostarczyć przed wyjazdem).
 7. W czasie jazdy uczestnik ma obowiązek mieć założoną kamizelkę odblaskową, a na głowie kask oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.
 8. Każdy z uczestników ma obowiązek noszenia identyfikatora w widocznym miejscu, gdyż ułatwia to utrzymanie porządku pielgrzymki.
 9. Uczestnicy będą się poruszać w grupach 10-12 - osobowych, w jednorzędowej kolumnie (tzn. gęsiego) pod kierownictwem przewodników-liderów.
 10. Dla sprawnego przejazdu obowiązuje zbiorowa dyscyplina i bezwzględne posłuszeństwo przewodnikowi grupy, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo powierzonych mu osób (szczególnie niepełnoletnich).
 11. O miejscu i czasie trwania odpoczynku decyduje przewodnik grupy.
 12. Niedopuszczalne jest samowolne opuszczanie grupy bez powiadomienia o tym jej przewodnika.
 13. Na zmianę grupy należy uzyskać zgodę przewodników grup (zmienianej i tej, do której następuje zamiana).
 14. Przejazd odbywać się będzie po drogach publicznych i w ruchu otwartym, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.
 15. Jazda odbywa się w ustalonym przed wyruszeniem na trasę tempie i porządku. W czasie jazdy odstęp pomiędzy rowerami w grupie powinien być większy niż 1 m. Odległość pomiędzy grupami powinna być większa niż 100 m. Podczas jazdy grupa nie wyprzedza innej znajdującej się w ruchu.
 16. W razie awarii roweru należy powiadomić kogoś z grupy o zaistniałej sytuacji, zjechać na pobocze drogi, usunąć awarię i dołączyć do najbliższej grupy, jadąc z nią do postoju i tam dopiero dołączyć do swojej grupy, powiadamiając o swoim powrocie przewodnika.
 17. W przypadku nagłego zatrzymania z powodu np. wypadku cała grupa natychmiast opuszcza jezdnię, schodząc na pobocze, skraj drogi lub przyległy wolny teren tak, aby nie tamować ruchu i by inne grupy mogły bezpiecznie przejechać. Udziela pomocy poszkodowanym z zachowaniem warunków bezpieczeństwa.
 18. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych na trasie należy o nich bezzwłocznie powiadomić przewodnika grupy.
 19. Zabrania się jazdy „bez trzymanki”, tj. bez obu rąk na kierownicy. Zabrania się w czasie jazdy używania telefonów komórkowych.
 20. Na trasę każdy uczestnik zabiera obowiązkowo 2 zapasowe dętki i niezbędne dokumenty.

Mając na uwadze, w jak trudnym czasie żyjemy, 25 marca Ojciec Święty Franciszek poświęci Ukrainę i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to odpowiedź na wezwanie płynące z Fatimy. Odpowiedzmy i my codzienną modlitwą różańcową.

Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej

19:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 24.00

 

21:00 adorację prowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa

22:00 adorację prowadzi Grupa Apostolska

23:00 adorację prowadzi Effatha

 

Wielki Piątek Męki Pańskiej

15:00 Droga Krzyżowa dla wszystkich

19:00 Liturgia Męki Pańskiej

Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Nie ma dyspensy.

21:00 Gorzkie Żale

22:00 Droga Krzyżowa 

23:00 adorację prowadzi Domowy Kościół 

 

W nocy Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim według wyznaczonych rejonów:    

 

00:00 ul. Partyzantów, ul. Starowiejska

01:00 ul. Sportowa, ul. Leśna, ul. Krzywa, ul. Zarzecze, ul. Na Oblasek

02:00 ul. 11 listopada, ul. Wolności, ul. Wyzwolenia, ul, Stanaszka, ul. Ślusarska, ul. Wąska, ul. 24 lipca, ul. Zagroda, Rynek

03:00 ul. Zagumnie, ul. 1 maja, ul. Polna, ul. Tysiąclecia, ul. Na Granicy 

04:00 ul. Sucha Góra, ul. Smereczyńskiego, ul. Szkolna, ul. Ptasznica, Osiedla Zielona i Bloki 

05:00 ul. Na Węgry, ul. Kowalska 

 

Wielka Sobota

Poświecenie pokarmów o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 16:00.

19:30 Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy przynieść świece. Po Liturgii procesja rezurekcyjna

Prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwi i sztandarów.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze święte o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00

 • Rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godzinie 17:30. Dla dzieci przygotowane pamiątkowe naklejki do zbierania. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się porządek prowadzenia nabożeństw przez grupy parafialne. W czasie modlitwy różańcowej modlimy się szczególnie w intencji naszej Ojczyzny oraz synodu który w najbliższych dniach rozpoczyna się w Watykanie. 
  • Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień:
   W poniedziałek (02.10) wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
   W środę (04.10) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Przez cały październik Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie odprawiana po Mszy Świętej wieczornej.
   W czwartek (05.10) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Możliwość spowiedzi od godziny 17:00. Po Mszy Świętej wieczornej Godzina Święta.
   W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16:30. Po porannej i wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej wieczornej pouczenie przedchrzcielne w salce na plebanii.
   W sobotę od godziny 8:00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. 
 • W przyszłą niedzielę (08.10) odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. Bp. Robert Chrząszcz. Wizytacja jest szczególnym czasem dla naszej parafialnej wspólnoty. Biskup jako następca Apostołów przychodzi aby umocnić naszą wiarę, modlić się z nami, przyjrzeć naszym radościom i troskom i udzielić błogosławieństwa. W czasie wszystkich Mszy Świętych Ksiądz Biskup wygłosi homilię. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 w kościele spotkanie ze Służbą Liturgiczną, Grupą Apostolską i scholą Boże Nutki. Po Mszy Świętej o 11:30 tradycyjne błogosławieństwo rodzin a następnie spotkanie z Domowym Kościołem. Wspólnotą Effatha, Mężczyznami Św. Józefa oraz Chórem Parafialnym. O godzinie 15:00  na cmentarzu koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych, o 17:15 spotkanie z Różami Różańcowymi w kościele. Zapraszamy wszystkich parafian do spotkania i modlitwy z Księdzem Biskupem. Szczegółowy plan w gablocie i na stronie internetowej. 
 • Intencja dla róż różańcowych na październik: za Ojczyznę i rządzących, aby mądrze i sprawiedliwie kierowali naszym narodem
 • Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Sucha Góra i Ptasznica za ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę  o naszą świątynię powierzamy parafianom z ul. Szkolnej blok nr. 1 i 2, Sprzątanie w sobotę po Mszy świętej o 8:30. 
 • Schola Boże Nutki zaprasza wszystkich chętnych na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 07.10 od godziny 10:00 na plebanii. Zaplanowane są gry i zabawy dla dzieci. 
 • Beskidzka Fundacja Hospicyjna składa serdeczne podziękowanie za złożone przed tygodniem ofiary. Zebrano 9786 zł i 7 euro. 
 • W przyszłą niedzielę będzie zbierana składka na inwestycje parafialne. We wrześniu zebrano 12400 zł. Bóg zapłać. 
 • Urząd Miejski w Sułkowicach razem z OSP Sułkowice zapraszają do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w poniedziałek 02.10 od 8:00 do 12:00 w mobilnym punkcie ustawionym w Rynku w Sułkowicach. Będzie można także zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Szczegóły na stronie Urzędu Miasta. 

6.30 Godzinki

7.00 Powitanie Księdza Biskupa i Msza święta z homilią

Spotkanie z  przedstawicielami Rady Parafialnej 

8.30 Msza święta z homilią Księdza Biskupa

Spotkanie z dyrekcją szkół i katechetami 

10:00 Msza święta z homilią Księdza Biskupa, przyjęcie nowych ministrantów 

Po Mszy świętej spotkanie ze Służbą Liturgiczną, Grupą Apostolską i scholą Boże Nutki (w kościele) 

11.30 Msza święta z homilią Księdza Biskupa oraz błogosławieństwem rodzin

Po Mszy świętej spotkanie z Domowym Kościołem, wspólnotą Effatha, Mężczyznami św. Józefa, Strażą  Honorową NSPJ, Chórem Parafialnym 

(w kościele)

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu, modlitwa w intencji Zmarłych 

Odwiedziny u chorych 

17.15 Spotkanie z Różami Różańcowymi (w kościele)

17.30 Nabożeństwo Różańcowe 

18.00 Msza święta z homilią księdza Biskupa i zakończenie wizytacji

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE 2023 r.

 

Wielki Czwartek

19:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

(po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 24.00)

Czuwanie przy Ciemnicy

   21:00 adorację prowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa

   22:00 adorację prowadzi Grupa Apostolska

   23:00 adorację prowadzi wspólnota Effatha

 

Wielki Piątek

15:00 Droga Krzyżowa dla wszystkich

19:00 Liturgia Męki Pańskiej

21:00 Gorzkie Żale

22:00 Droga Krzyżowa.

23:00 adoracja prowadzona przez Domowy Kościół

 

W nocy, Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim według rejonów:

   00:00  ul. Zagumnie, ul. 1 maja, ul. Polna, ul. Tysiąclecia, ul. Na Granicy,

   01:00  ul. Sucha Góra, ul. Ptasznica, ul. Smereczyńskiego, ul. Szkolna, Osiedle i Bloki

   02:00  ul. Na Węgry, ul. Kowalska,

   03:00  ul. Partyzantów, ul. Starowiejska

   04:00  ul. Sportowa, ul. Leśna, ul. Krzywa, ul. Zarzecze, ul. Na Oblasek

   05:00  ul. 11 listopada, ul. Wolności, ul. Wyzwolenia, ul, Stanaszka,
               ul. Ślusarska, ul. Wąska, ul. 24 lipca, ul. Zagroda, Rynek

 

(Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Nie ma dyspensy.)

 

Wielka Sobota

Poświecenie pokarmów o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 16:00.

20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej.

 • prosimy przynieść świece
 • po Liturgii procesja rezurekcyjna

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze święte o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00

  

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

26 – 29 III 2023                                      

prowadzi: ks. Andrzej Wciślak

 

26 MARCA /NIEDZIELA/

7.00 – Msza św. z kazaniem dla wszystkich

8.30 – Msza św. z kazaniem dla wszystkich

10.00 – Msza św. z kazaniem dla młodzieży

11.30 – Msza św. z kazaniem dla dzieci

15.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

16.00 – Msza św. z kazaniem dla wszystkich

 

27 MARCA /PONIEDZIAŁEK/

6.45 – Msza św. z nauką ogólną

     10.00– nauka rekolekcyjna – SP - kl. I, II, III

     11.00 – nauka rekolekcyjna – SP- kl. IV, V, VI

     12.00 – nauka rekolekcyjna – SP- kl. VII, VIII

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

     19.00 – nauka rekolekcyjna dla młodzieży ze szkół średnich i starszej

 

28 MARCA /WTOREK/

6.45 – Msza św. z nauką ogólną

     10.00– nauka rekolekcyjna – SP - kl. I, II, III

     11.00 – nauka rekolekcyjna – SP- kl. IV, V, VI

     12.00 – nauka rekolekcyjna – SP- kl. VII, VIII

15.00 – odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

         19.00 – nauka rekolekcyjna - dla młodzieży ze szkół średnich i starszej

 

29 MARCA /ŚRODA/

6.45 – Msza św. z nauką ogólną

8.00 – 9.30 spowiedź rekolekcyjna

     10.00– nauka rekolekcyjna – SP - kl. I, II, III

     11.00 – nauka rekolekcyjna – SP- kl. IV, V, VI

     12.00 – nauka rekolekcyjna – SP- kl. VII, VIII

13.30 – spowiedź osób chorych i starszych

14.00 – Msza św. z - z udzieleniem Sakr. Namaszczenia chorych

15.00 – 18.00 spowiedź rekolekcyjna ( z przerwą od 16.00 do 16.30)

18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.30 – Msza św. z nauką ogólną

 • W sobotę zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań na wspólną modlitwę i błogosławieństwo. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane przy tej okazji ofiary. W części zostaną one przeznaczone na fundusz Bratniej Pomocy Kapłańskiej wspierający kapłanów chorych i emerytów, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz na potrzeby Archidiecezji Krakowskiej. Dziękujemy również za ofiary składane dla pana kościelnego, lektorów i ministrantów. Jest to wyraz wdzięczności za ich posługę przy ołtarzu w ciągu całego roku. Msza św. w intencji wszystkich Parafian, których odwiedziliśmy w czasie kolędy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o 11.30.
 • Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na kosztowne leczenie małego Franka z Głogoczowa.
 • Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
 • we wtorek /24.01/ - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
 • w środę /25.01/ - święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
 • w czwartek /26.01/ – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
 • w piątek /27.01/ – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
 • w sobotę /28.01/ - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

 • Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z naszą polską tradycją przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy dziś wsparli swoimi ofiarami inwestycje parafialne. Trwają prace przy konserwacji korodującego ogrodzenia wokół kościoła. Jego metalowe elementy są stopniowo demontowane poddawane piaskowaniu a następnie po ocynkowaniu na nowo malowane.
 • Młodzież z Grupy Apostolskiej dziękuje za ofiary złożone w Uroczystość Objawienia Pańskiego podczas rozprowadzania kredy i kadzidła.
 • We wtorek o godzinie 20.00 parafialna grupa „Mężczyźni św. Józefa” zapraszają mężczyzn na wspólną adorację w kościele oraz spotkanie w salce na plebanii.
 • W sobotę po Mszy świętej wieczornej spotkanie przed-chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski przyjął rezygnację księdza Edwarda Antolaka z urzędu proboszcza naszej parafii, złożoną z racji osiągnięcia wieku emerytalnego.

Jednocześnie Metropolita Krakowski mianował jego następcą księdza Adama Gabrysia, dotychczasowego proboszcza w parafii św. Jana Chrzciciela w Orawce (dekanat Jabłonka).

Uroczyste powitanie i wprowadzenie nowego proboszcza odbędzie się w niedzielę, 3 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 11.30.

Polecajmy Bożej opiece dotychczasowego i nowego proboszcza naszej wspólnoty.

źródło fotografii: parafiaorawka.pl

 • Wielki Czwartek:
  • 19.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej,
   • po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00:
    • 21.00 - adorację poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa,
    • 22.00 - adorację poprowadzi młodzież,
    • 23.00 - adorację poprowadzi wspólnota "Effatha".